copycharge

 

fixsite D

fixsite

frotel2

frotel1

اشرف پهلوی

اشرف پهلوی
اشرف پهلوی
مدل کالا: فایل Ash5632
موجودی: در انبار
قیمت: 5,500 تومان 5,000 تومان

بنام خدا

آرزوهای برباد رفته

 

خاطرات اشرف پهلوی

 

کتاب  نیمه پنهان: اشرف پهلوی در حسرت آرزوهای بر باد رفته خرید اینترنتی کتاب

 

 

ناشر:

کیهان

تعداد صفحه:

240

شابک:

9789644582264

محل نشر:

تهران

رده دیویی:

955

زبان کتاب:

فارسي

نتیجه تصویری برای اشرف پهلوی

روابط غیراخلاقی و فسادانگیز، یکی از مشخصه های بارز اشرف پهلوی بود که در بازشناختی شخصیت وی باید مورد مداقه قرار گیرد. این خواهر دوقلوی شاه خصلت گرایش به فساد و ایجاد روابط غیراخلاقی را از اولین سالهای بلوغ داشت و مسئله کشف حجاب در سنه 1314 که همزمان با دوران نوجوانی وی بود، به این امر دامن زد و آن را تشدید کرد و موجب شد تا او به گونه ای بی پروا تر با پسران همسن و سال خود ارتباط و دوستی برقرارکند.
اشرف پهلوی در این سالها هرروز با یکی بود و پیوسته درحال معاشقه با مردان گوناگون بود. در خاطرات به جای مانده از رجال و دولتمردان دوران پهلوی اشارات صریحی به بی بند و باری اخلاقی اشرف پهلوی وجود دارد. از جمله یادداشتهای اسدالله علم و خاطرات ارتشبد فردوست که هر دو از سال های کودکی و نوجوانی در دربار پهلوی حضور داشتند.
در اواخر سال 1320 فوزیه همسر اول محمدرضا پهلوی که خواهر ملک فاروق پادشاه مصر بود، پس از اولین مشاجره لفظی با شاه، تهران را ترک کرد و با حالتی قهر آمیز به مصر رفت . محمدرضا پهلوی برای اینکه مادر و دیگر اعضای خانواده فوزیه نتوانند بر او تأثیر منفی بگذارند، خواهر خود اشرف پهلوی را همراه وی به مصر فرستاد و او را مأمور مراقبت از همسرش کرد . اما اشرف که بی توجه به موقعیت خود، به طرف بی بند و باری گام برمی داشت، روابط بحث برانگیزی با ملک فاروق - پادشاه مصر - و دیگر اعضای دربار مصر برقرار کرد که به سرعت نقل محافل و مجالس آن سامان شد . ماجرای رابطه اشرف پهلوی و ملک فاروق به سرعت به جراید معروف عربی و اروپایی راه پیدا یافت و موجبات یک رسوایی برای دربار ایران و مصر را فراهم ساخت . این رویداد موجب شد محمدرضا پهلوی، خواهرش را از مصر فراخواند . اشرف درباره روابطش با ملک فاروق چنین می نویسد :
« شخصیت ممتاز دربار، ملک فاروق، برادر زن برادرم بود. اما فاروقی که من در این سفر شناختم، آن پادشاه چاق و درشت اندام و ولخرجی نبود که بعدها مورد توجه کاریکاتورسازان و طنز پردازان غربی قرار گرفت . او جوانی بود خوشگل و خوش اندام، باریک و بلند ... اما سیاست تنها موضوعی نبود که فاروق درباره آن با من صحبت می کرد ... هر زمان که با هم گفتگو می کردیم توجه خاصی به من می نمود و تعریف و تمجیدهایی از من می کرد که خیلی فراتر از حدود ادب - حتی ادب شرقی - بود ... بدین خاطر بر روی کشتی تفریحی خود برروی نیل و نیز در کاخ زیبای تابستانی اش در اسکندریه مهمانی های مجللی برپا می کرد ... به من می گفت که دوستم دارد و می خواهد با من ازدواج کند ...».
سفر دیگر اشرف پهلوی به مصر، در سال 1321 به دلیل بیماری مادرش و ضرورت عمل جراحی او انجام شد . وی پس از رسیدن به قاهره بار دیگر سبکسری های گذشته اش را از سرگرفت و روز روز و شب هایش را در مرکز فساد، کلوپ های رقص و نایت کلاب های قاهره و اسکندریه سپری می کرد .

 


 

نوشتن نظر

نام شما:


نظر شما: توجه : HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد           خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید:clickyab5
fixsite3

fixsite3

iranmarket1

v.click2

تمام حقوق این سایت برای فروشگاه اینترنتی CopyKon محفوظ است شمارنده