copycharge

 

fixsite D

fixsite

frotel2

frotel1

از کاخ شاه تا زندان اوین

از کاخ شاه تا زندان اوین
مدل کالا: فایل Az kakhe shah
موجودی: در انبار
قیمت: 5,000 تومان

بنام خدا

از کاخ شاه تا زندان اوین

 

از کاخ شاه تا زندان اوین

 

نام کتاب : از کاخ شاه تا زندان اوین

نویسنده : احسان نراقی

تعداد صفحه : 306

ناشر: رسا

شابک: 4-501-317-964

 

در این کتاب، احسان نراقی موفق شده است به یمن مصاحباتی که تا مرحله‌‏ نهایی خود پیش رفته است، با هنری که خاص اوست، محمدرضا پهلوی را عریان، در شرایط واقعی زندگی‏‌اش، در پریشانی و آشفتگی‌اش، ترسیم کند و بدین‌‏ترتیب، شاه به دور از زیور و تجمل، بزرگ‏تر به نظر می‌‏رسد...
اشخاصی که احسان نراقی را می‌‏شناسند، می‏‌دانند تا چه حد ظرافت فکری، به او شجاعت انتقاد می‏‌دهد؛ بدون این که به بی‏‌اعتبار کردن موضوع بیانجامد. به او اجازه‏‌ بازشناسی ضعف‏‌های انسان‏‌ها را می‏‌دهد، بی آنکه آن‏ها را به تحقیر تبدیل کند. و نیز، به او اجازه‏‌ به تصویر کشیدن وقایع را می‏‌دهد، بدون اینکه به وسیله‏‌ ایدئولوژی‏‌سازی، که پیچیدگی‏‌های روحیه‏‌ انسانی و کاردانی سیاسی را ضعیف می‏‌کند، گرفتار شود.
هنگامی که احسان نراقی در بند انقلابیون اسیر بود، مسلماً برای او سخت بود که از مواضع و ایده‏‌هایش دفاع کند. چرا که او، از مدل لیبرال آمریکای شمالی انتقاد کرده بود و با کمونیسم نیز به سختی برخورد کرده بود و در نتیجه، می‏‌نویسد: «روشن‏فکران مارکسیست، مرا مزاحم می‏‌دانستند و اسلامی‏‌ها هم، علی‏رغم اینکه از تحلیل‏‌های من استفاده می‏‌کردند، اصلاح‏‌طلبی و عدم موافقت‌ام با تندروی‏‌هایشان را نمی‏‌پسندیدند.»
او در این کتاب، صفحات تحسین‏‌آمیزی از اسارتش رقم می‏‌زند. او اسارت را به یک آزمایش‏گاه انسانی واقعی بدل می‏‌سازد و در آن، به انسانها با توجهی دل‏سوزانه می‏‌نگرد و فعالیت سیاسی گذشته‏‌ی آنها را از خلال انگیزه‏‌های روحی‏‌شان تحلیل می‏‌کند و این چیزی است که رفتار و کردار آن‏ها را به خوبی، قابل درک می‏‌کند.


 

نوشتن نظر

نام شما:


نظر شما: توجه : HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد           خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید:clickyab5
fixsite3

fixsite3

iranmarket1

v.click2

تمام حقوق این سایت برای فروشگاه اینترنتی CopyKon محفوظ است شمارنده