copycharge

 

fixsite D

fixsite

frotel2

frotel1

خداوند الموت

خداوند الموت
خداوند الموت
مدل کالا: فایل kh012012
موجودی: در انبار
قیمت: 5,000 تومان

  خداوند الموت

دانلود رایگان کتاب خداوند الموت (حسن صباح) , دانلود رایگان کتاب , کتاب خداوند الموت , کتاب خداوند الموت (حسن صباح),حسن صباح , پل آمیر, دانلود کتابهای تاریخی, الموت,دانلود کتاب, کتابخانه امید ایران

  عنوان:  حسن صباح خداوند الموت


   نویسنده:  پل آمیر

    مترجم:  ذبیح الله منصوری

    نشر: دنیای دانش (30 خرداد، 1384)


    شابک: 964-6718-07-8


    نوع فایل:  PDF

 

کتاب خداوند الموت که به داستان زندگی حسن صباح می‌پردازد، حاوی یک دوره از تاریخ ایران است که تا پیش از نگارش این کتاب، تصور می کردیم بر آن دوره وقوف کامل داریم؛ ولی بعد از خواندن این کتاب متوجه می‌شویم که قسمتی از وقایع و اخبار آن دوره بر ما مجهول بوده است. برداشتی که در این کتاب از نهضت حسن صباح شده، غیر از آن است که تا پیش از نگارش این کتاب، در کتب دیگر راجع به فرقه اسماعیلیه نوشته‌اند و از آنچه نویسنده این کتاب می‌گوید چنین استنباط می‌شود که نهضتحسن صباح فقط یک نهضت مذهبی نبوده و آن مرد می‌خواسته است ایران را از تحت سلطه خلفای عباسی، یا کسانی که از سلاطین و امرای محلی ایران بودند، اما از خلفای عباسی گوش شنوا داشتند، برهاند. خداوند الموت از جمله کتاب‌هایی است که هر کس یک‌بار آن را بخواند، مضامین اصلی کتاب را هرگز فراموش نخواهد کرد.

در کتاب خداوند الموت می خوانیم الموت منطقه ای واقع در جنوب غربی دریای مازندران بود که منطقه ای کوهستانی بشمار می آید و در دنیای قدیم یکی از مراکز بزرگ داروسازی بشمار میرفت. حسن صباح که در الموت زندگی میکرد یک آریایی نژاد محسوب میشد و پیروانش اسم او را بدون علی ذکره السلام بر زبان نمی آوردند و همچنین او را خداوند الموت مینامیدند.در ادامه این کتاب می خوانیم  حسن صباح یا خداوند الموت در واقع رهبر و امام فرقه «باطنی» شمرده میشد. فرقه باطنی فرقه ای از مذهب اسماعیلیه است که مثل تمام شیعیان، علی بن ابیطالب را امام اول میدانست و فرزندان او را تا امام جعفر صادق امام میشمرد. ولی بعد از امام جعفر صادق(ع) عقیده داشت که پسرش اسماعیل امام است، نه پسر دیگرش امام موسی کاظم. دوران قدرت الموت از قیامت القیامه یعنی سال ۱۱۶۴ میلادی زمانیکه کیش باطنی آشکارا خود را معرفی نمود و جنگ کرد، شروع شد، و هنگام حمله هلاکوخان خاتمه یافت، یعنی ۹۵ سال دوران قدرت باطنی ها طول کشید. 
 

 

نوشتن نظر

نام شما:


نظر شما: توجه : HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد           خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید:clickyab5
fixsite3

fixsite3

iranmarket1

v.click2

تمام حقوق این سایت برای فروشگاه اینترنتی CopyKon محفوظ است شمارنده