copycharge

 

fixsite D

fixsite

frotel2

frotel1

دیدار با ذبیح الله منصوری

دیدار با ذبیح الله منصوری
مدل کالا: فایل Dedar ba mansori
موجودی: در انبار
قیمت: 5,000 تومان

بنام خدا

دیدار با ذبیح الله منصوری

 

دیدار با ذبیح‌الله منصوری

 

نام کتاب : دیدار با ذبیح الله منصوری

نویسنده : اسماعیل جمشیدی

تعداد صفحه : 325

شابک : 9789633070297

ناشر: آرین کار

 

ذبیح الله منصوری (1365 - 1276 ش) نویسنده مطبوعات و مترجمی پرکار بود که 1400 اثر از وی به یادگار مانده است. وی دارای قلمی روان و نثری ساده و قابل فهم بود و به کمک تخیل و وسعت اطلاعات، نثری سرگرم کننده و جذاب داشته، این کتاب به کوشش اسماعیل جمشیدی در پنج بخش نگاشته شده است که در بخش نخست آن پنج گفتگو با ذبیح الله منصوری آمده و در بخشهای دیگر، نظر دیگران درباره او و کتابشناسی آثار وی جمع آوری شده است. در پایان کتاب هم فهرست نام اشخاص و نامهای مهم فراهم شده است.

با نگاهی به نوشته‌های ذبیح‌الله منصوری درمی‌یابیم که وی بیش از آنکه مترجم باشد نویسنده‌ای توانا بوده‌ است. کتاب‌های او از نظر تاریخی سندیت دقیقی ندارند، گرچه وی تلاش بسیاری که در کتب تاریخی است به حوادث کتاب با رخدادهای دنیای واقع نیز همسان باشند، اما در برخی از اوقات نوشته‌های او با تاریخ واقعی در تضاد هستند. برای نمونه در مورد قتل خواجه نظام‌الملک در کتاب خداوند الموت می‌خوانیم: «وقتی محمد طبسی به نهاوند رسید به او گفتند خواجه در شکارگاه است و او به قرق رفت و تقاضای ملاقات کرد. در محضر خواجه وی ناگهان دید که یکی از دو غلام‌بچه با خنجر به وی حمله کرد و او را به قتل رساندند.»

اما درواقع خواجه نظام‌الملک در شب جمعه دوازدهم ماه رمضان سال ۴۸۵ هجری قمری در راه بغداد در محلی به نام صحنه توسط یک از فدائیان حسن صباح به نام بوطاهر ارانی به قتل رسیده‌است.

 


 

نوشتن نظر

نام شما:


نظر شما: توجه : HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد           خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید:clickyab5
fixsite3

fixsite3

iranmarket1

v.click2

تمام حقوق این سایت برای فروشگاه اینترنتی CopyKon محفوظ است شمارنده